Skip to content

FUE Saç Ekimi
Operasyonu

GOLD CITY HAIR

Saç ekimi operasyonları dünyada genelinde 1990’lı yılların ortalarında günümüzdeki anlamıyla kullanılmaya başlanmıştır. 1990’ların başında FUT yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi 2000’leri yaşamaya başladığımızda FUE yöntemine yerini bırakmıştır. O zamandan günümüze kadar yenilenerek sürekli gelişme göstermiş ama FUE temel prensipleri değişikliğe uğramamıştır. Şu an en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak FUE kullanılmaya devam etmektedir.

Günümüzün modern saç ekimi tekniklerinden FUE yöntemi ile saç dökülmesi yaşayan insanlara bilmeyen kişilerin ayırt edemeyeceği bir şekilde doğal görünümlü saçlara sahip olma imkanı sunulmaktadır.

Saç ekimi işleminde kullanılan FUE tekniğinin başlıca farkları ise, az yara izi bırakması ve en kısa sürede hızlı bir iyileşme göstermesidir. FUE yönteminde de kullanılan materyallerin gelişmesine bağlı olarak operasyonun başarısı da artmaktadır. FUE yönteminin günümüzde  farklı çeşitleri bulunmaktadır. Başlıcaları:

Gold City Hair

Klasik Yöntem FUE (Mikro motor yöntemi ile)

DHI saç ekim (Choi implanter(Kalem tekniği) ile yapılan FUE)

Safir FUE (Safir uçla yapılan FUE)

Son yıllarda geliştirilen ve yaygın olarak kullanılmaya başlayan safir uçlarla gerçekleştirilen FUE saç ekimi yöntemi hastaların daha başarılı sonuçlar almasını sağlamaktadır. Bunun temel sebebi çok daha pürüzsüz bir hammadde olan safir ile üretilen bıçakların açtığı kanalların hızlı iyileşme göstermesi ve çok az iz bırakması olarak söylenebilir.

Saç ekimi operasyonunda en gelişmiş ve en son teknik FUE tekniğidir.

× How can I help you?