Skip to content

P.R.P

GOLD CITY HAIR

Platelet Rich Plasma nın kısaltılması olan geçen P.R.P. kişinin kendi kanından elde edilen bir çeşit biyolojik ilaç anlamına gelmektedir.

Bu tedavi yönteminde; Plateletten zengin plazma sıvısı trombosit kaynaklı otolog proteinler ile karıştırılarak saçların seyrekleştiği bölgeye uygulanır.

PRP tedavisi uygulanabilmesi için yaklaşık olarak 10 cc kadar kan alınması gerekir. Kan alındıktan sonra yaklaşık 45 dakika süren bir çalışma ile trombositler ayrıştırılır. Ayrıştırılan trombositler dokunun tamirinde önemli rol oynayan doku enzimleri ve besleyici faktörler içermektedir. Saçlı deriye uygulandığında saç kökü üzerinde gençleştirici ve canlandırıcı bir etki yaratırlar. Bu etki ise uygulanan işlemden sonra 3 hafta ile 3 ay sonrasında maksimum oranda hissedilir.

Hastanın kendi kanından elde edilen bu sıvının kullanılması ile alerji veya bulaşıcı hastalık risklerini ortadan kaldırmaktadır. PRP uygulanacak olan bölgenin türü ve büyüklüğüne göre seans ihtiyacı belirlenir. Ortalama PRP tedavisi 5 seansdır. Sonuçlarının ise uzun süreli olabilmesi için tedavi yılda bir kez mutlaka tekrarlanmalıdır.

PRP tedavisi seyrekleşmiş fakat tamamen dökülmemiş saç problemi olan erkekler ya da kadınlara uygulanabilir.

Uygulama bir saat içinde gerçekleştirilir ve hasta işlem sonrasında gündelik hayatına ve normal iş temposuna dönebilir.

5d4ac8bdf1608

Gold City saç ekimi merkezinde %100 müşteri memnuniyeti esasına göre çalışan ekibimiz doğal görünümlü sonuçlara ulaşmak için çalışmaktadır. PRP işlemi konusunda  hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× How can I help you?