Skip to content

Sakal Ve Bıyık Ekimi

GOLD CITY HAIR

Erkek hastalar için sağlıklı saçlara sahip olmaları iyi görünmeleri için ne kadar önemliyse, saç ve bıyık da dış görünüm ve özgüvenleri açısından büyük önem taşımaktadır. Fakat erkekler bazı durumlarda arzu ettikleri yoğunlukta sakal ve bıyığa sahip olamıyorlar.

 

Erkeklerde sakal ve bıyık dökülmesi nedenleri

Sakal ve bıyığın yoğunluğu, kıl kalitesi ve dokusu genlerin kontrolü altındadır. Ergenlik dönemine girildikten sonraki üç yıl boyunca sakal kılları kalınlaşarak terminal formlarını alırlar. Erkeklik hormonu seviyelerinde önemli bir değişiklik gerçekleşmediğinde sakal kılları bu karakteristik özelliklerini korur.

Saç olmayan bölgelerde yeni saç çıkartabilmenin kozmetik ya da ilaçlar ile bir tedavisi henüz bulunmamaktadır. Böyle durumlarda sakal ve bıyık içinde geçerlidir. Çözüm ise sakal ekimi ve bıyık ekimi yapılmasıdır.

Sakal ve bıyık kaybı hastalıklar haricinde cilt hastalıklarına bağlı da oluşabilmektedir. Bu noktada en ağır sonucu hormonal dengesizlikler oluşturabilir. Erkeklerde erkeklik hormonu testosteron olması gereken en alt seviyenin altına düştüğünde kontrol edilmelidir.

 

Sakal ve bıyık ekimi kimlere yapılabilir?

Sakal ekimi ve bıyık ekimi hormonların bazal seviyeye yerleştiği ortalama 20-22 yaşlarından itibaren hastalara uygulanabilmektedir. Favori boylarını uzatmak isteyen, kirli sakal görüntüsünü seven ancak sakal tellerinin düzensiz veya az çıkan erkekler için bu işlem tercih edilir.

Sakal ekimi ve bıyık ekimi tamamen sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında parça parça kılsız bölgeleri olan sağlıklı her erkeğe uygulanabilir. Herhangi bir sebepten yara izi oluşmuş bölgeye ekim yapmak da mümkündür.

Gold City Hair Beard Transplant

Sakal ekimi ve bıyık ekiminin gerçekleştirilmesi?

Saç kılı olan her erkek sakal ekimi ve bıyık ekimi yapılabilir. İki kulak arasındaki ense bölgesinin üstündeki ince telli donör bölge veya kulak üstlerinden saç kökleri alınarak operasyon gerçekleştirilir.

Saç ekiminde olduğu gibi sakal ve bıyık ekiminde saç tıraşını kabul edenlere FUE yöntemi ile ekim yapılır.

Ekimden sonra kabuklar halinde iyileşen cilt bir hafta sonra hiçbir iz kalmadan eski görünümüne kavuşur. Yüz kılı ekiminden sonra aynı saçta olduğu gibi, hiçbir ciddi ağrı ya da acı oluşmaması beklenir.

Operasyondan yaklaşık sekiz ile on hafta sonra sonuç kendini göstermeye başlar. Sakal ve bıyık bölgesine ekilen saç teli ile daha önceden var olan sakal ve saç kılını çıplak gözle bir birinden ayırmak mümkün olmaz.

Gold City saç ekimi merkezinde %100 müşteri memnuniyeti esasına göre çalışan ekibimiz doğal görünümlü sonuçlara ulaşmak için çalışmaktadır. Sakal ekimi ve bıyık ekimi konusunda  hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× How can I help you?