Skip to content

Traşsız Saç Ekimi

GOLD CITY HAIR

Traşsız saç ekimi; saç dökülmesi az olan erkekler veya saçlarının tıraş edilmesini istemeyen erkekler tarafından tercih edilen bir saç ekimi uygulamasıdır.

Saç ekimi tedavisi konusunda çekinceler yaşayan, operasyon sonrasında görünümünde meydana gelecek geçici değişikler için endişe yaşayan hastalar için geliştirilen traşsız saç ekimi yöntemi, günümüzde hastalarımızın tercih ettiği bir yöntemdir.

Yıllar içerisinde saç ekimi tekniklerinin gelişmesi ile paralel olarak saç ekimi yöntemleri alanında da yeni teknikler ortaya çıkmakta ve her yeni yöntem bir öncekine göre güzel sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. En başta kullanılan FUT tekniği ve sonrasında kullanılmaya başlanan FUE ve DHI yöntemlerine geçilmiştir. Şu an en fazla FUE ve DHI metodu ile saç ekimi gerçekleştirilir.

Saç ekimi yapılırken kökler ense bölgesindeki saçlı deriden alınır. Genel olarak bu kökün alınması için alanın traş edilmesi gereklidir.

Traşsız saç ekiminde ise bu durum ortadan kalkmaktadır. Donör bölge denilen ense bölgesinin traş edilmesine gerek olmadan greftlerin çıkarılması mümkün olmaktadır. Saç ekimi uzmanları için zor bir yöntem olsa da hasta için estetik açıdan daha cazip bir yöntemdir.

Traşsız saç ekimi operasyonu sonrası dışarıya karşı saç ekilmiş görüntüsü vermediği ve kamuflaj sağladığı,

 

Gold City Hair

Saç ekiminden sonra da hali hazırda ki saç stilini korumaya imkan verdiği,

Donör alandaki estetik olmayan görüntüyü ortadan kaldırdığı,

Günlük hayata dönüş ve adaptasyonu hızlandırdığı,

Saçlarını uzun kullanmak isteyen hastaların beklemesine gerek olmadığı,

Traşsız saç ekiminde, traşlı saç ekimine oranla daha düşük greft sayısı elde edilmektedir. Bunun sebebi ise çalışılacak alanda mevcut saç köklerine en az zarar vermektir. Uzman ekibimiz bunun için konusunda tecrübeli bir ekiptir. Operasyon sonrası hastanın çok daha özenli davranması gerekir.

Traşsız saç ekimi operasyonumuz bölgesel traşlama tekniği veya tam tıraşsız saç ekimi tekniği olarak iki farklı teknik ile hastalarımıza uygulanır. Bölgesel traşlama tekniğinde ense bölgesinde ki diğer saçlar tarafından kapatılabilecek bir alan traşlanır ve greftler bu alandan alınır. Bu bölge uzun olan diğer saçların üzerine gelmesi ile görünmeyecek şekilde ayarlandığı için belli olmaz.

Tam traşsız saç ekimi saçlarının kesinlikle kesilmesini istemeyen hastalarımıza  uygulanır. FUE tekniği ile gerçekleştirdiğimiz tam traşsız saç ekimi normal saç ekimine göre daha uzun ve zor bir uygulamadır.

Gold City saç ekimi merkezinde %100 müşteri memnuniyeti esasına göre çalışan ekibimiz doğal görünümlü sonuçlara ulaşmak için çalışmaktadır. Traşsız saç ekimi konusunda  hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

× How can I help you?